Niemieckie strony z samochodami – porównanie

Niemieckie strony z samochodami:

Znajdziesz tutaj następujące informacje:

  1. Na jakich niemieckich stronach z samochodami warto szukać wymarzonego auta
  2. Jak zarejestrować sprowadzony samochód
  3. Tłumaczenie przysięgłe jakich dokumentów będzie potrzebne i ile to może kosztować

Polub nas na Facebooku i wróć po Tłumaczenie Przysięgłe, gdy już sprowadzisz wymarzony samochód!

Potrzebujesz Tłumaczenia Przysięgłego? Sworny.com – szybka wycena i dostawa, wszystkie języki, online. Chyba, że interesują Cie Tłumaczenia techniczne, wtedy skontaktuj się ze Slavisem – Biuro Tłumaczeń Kielce.

Sprowadzanie samochodów z Niemiec

Niemieckie auta cieszą się w Polsce dużą popularnością. Uchodzą za pojazdy solidnie wykonane, trwałe i niezbyt kosztowne w utrzymaniu. Nic więc dziwnego, że zza naszej zachodniej granicy co roku sprowadzane są tysiące samochodów.

Procedura dopuszczenia takiego pojazdu do ruchu jest co prawda nieco bardziej skomplikowana niż przy zakupie pojazdu w Polsce (trzeba na przykład wykonać tłumaczenie dokumentów samochodowych do rejestracji i odwiedzić kilka urzędów), ale decydując się na import można sporo zaoszczędzić.

Niemieckie auto da się zdobyć na wiele sposób. Można odwiedzić komis samochodowy albo udać się na giełdę. Dużą popularnością cieszy się na przykład auto giełda dolnośląska, gdzie znaleźć można sporo samochodów sprowadzonych z Niemiec. Na giełdach i w komisach można trafić na auta używane jak nowe – wysokiej jakości pojazdy z małym przebiegiem, ale sporo też pojazdów powypadkowych, starych i mocno wyeksploatowanych.

Z tego powodu coraz częściej poszukiwania samochodu odbywają się w Internecie. Na Allegro czy Otomoto osobowe samochody znaleźć dość łatwo. Wśród nich sporo jest także aut niemieckich. Oczywistym jest jednak, że gdy chodzi o zagraniczne samochody, Allegro, ani żadna inna krajowa strona, nie jest miejscem, gdzie występuje ich najwięcej.

Szukając niemieckiego auta w dobrej cenie, zdecydowanie warto zwrócić uwagę na niemieckie strony z samochodami. Poniżej zostanie przedstawionych kilka najpopularniejszych. Każda z nich dostępna jest w języku polskim.

Niemieckie strony z samochodami

mobile.de

Jest to największa z niemieckich stron z samochodami. W bazie znajduje się ponad 1,2 miliona ofert z samych Niemiec. Dostępne są auta osobowe różnych typów, zarówno nowe, jak i używane. Strona jest bardzo czytelna i łatwa w obsłudze. Wyszukiwarka pozwala na dość dokładne określenie wymagań co do pojazdu.

Pomocna jest również mapa, która umożliwia zawężenie poszukiwań do konkretnej lokalizacji. Dostępne pojazdy są dokładnie opisane, a większość posiada również galerię zdjęć. Mobile.de udostępnia też dane sprzedawcy oraz formularz kontaktowy wraz z przykładowymi pytaniami dotyczącymi samochodu.

autoscout24.de

Jest to druga pod względem popularności strona dla osób przeszukujących niemiecki rynek. Znajduje się tam jednak również mnóstwo ofert z innych krajów europejskich. Z samych Niemiec dostępnych jest ponad milion pojazdów.

Zaletą strony jest bardzo dokładna wyszukiwarka, która pozwoli znaleźć dokładnie taki pojazd, jakiego się szuka. Przeszukiwać można nie tylko pod kątem modelu, wieku czy przebiegu, ale i ze względu na kolor czy wyposażenie. Nie jest nawet problemem, aby szybko znaleźć jedynie samochody po tuningu. Bardzo pomocna na autoscout24.de jest również opcja porównywania ze sobą różnych ofert.

auto.de

Jest to kolejna strona, na której można poszukiwać niemieckiego samochodu do sprowadzenia. Samochody osobowe to tylko część jej oferty. Kupować można też między innymi motocykle, samochody kempingowe i części samochodowe. Wybór jest naprawdę spory.

Strona oferuje dosyć standardowe funkcjonalności, takie jak wyszukiwarka ofert, podgląd szczegółów, galeria zdjęć oraz możliwość kontaktu ze sprzedawcą. Do wad zaliczyć można miejscami słabą czytelność strony, niepełne tłumaczenie z niemieckiego na polski oraz dużą ilość reklam.

webauto.de

To następna ze stron, gdzie można znaleźć ogłoszenia motoryzacyjne. Niemcy sprzedają tam głównie samochody, motocykle i przyczepy kempingowe. Ofert jest dość dużo, a wyszukiwarka pozwala na dość precyzyjną selekcję aut (niestety nie aż tak, jak na wcześniejszych stronach).

Można także odszukać konkretnego handlarza, a także zapisywać ulubione oferty w celu ich łatwiejszego porównywania. Tłumaczenie strony na język polski nie jest co prawda kompletne, ale wystarcza do bezproblemowego poruszania się po niej.

 

Nie bez powodu za najpopularniejsze niemieckie strony z samochodami uchodzą mobile.de oraz autoscout24.de. Ilość dostępnych tam ofert jest olbrzymia. Strony są również proste w obsłudze i oferują wiele opcji ułatwiających odnalezienie pożądanego samochodu.

Osobom szukającym pojazdów rzadkich albo polującym na okazje warto jednak polecić też przeglądanie innych, mniejszych stron. Być może samochód, którego szukają, znajduje się właśnie tam.

 

Rejestracja samochodu sprowadzonego z Niemiec

Gdy już przejrzymy niemieckie strony z samochodami, wybierzemy i sprowadzimy niemieckie auto do Polski, trzeba go jeszcze zarejestrować. Przerejestrowanie samochodu jest niestety procesem dość skomplikowanym. Jego koszty również nie są małe i zaczynają się od kilkuset złotych.

Pierwszym etapem powinno być zebranie wszystkich dokumentów i ich przetłumaczenie przysięgłe. W przypadku aut z Niemiec musi to być mały oraz duży Brief (pełna nazwa tego dokumentu to „Fahrzeugbrief” – jest to nic innego jak niemiecka oficjalna karta pojazdu) oraz umowa zakupu bądź faktura. Przekładu może dokonać jedynie tłumacz przysięgły języka niemieckiego. Na szczęście nie jest trudno znaleźć biuro tłumaczeń, które podejmie się zadania. Jednym z nich może być na przykład Sworny.com. To agencja tłumaczeń przysięgłych, która pomoże w szybkim przełożeniu niemieckich dokumentów potrzebnych do rejestracji auta w Polsce.

Po skorzystaniu z usług tłumacza przysięgłego języka niemieckiego należy opłacić akcyzę oraz podatek VAT lub uzyskać zwolnienie z tego podatku (dla samochodów pochodzących z Unii Europejskiej, EFTA, bądź Szwajcarii). Trzeba również zadbać o aktualnie badanie techniczne.

Komplet uzyskanych potwierdzeń i dokumentów należy złożyć w Wydziale Komunikacji. Można to zrobić osobiście bądź poprzez pełnomocnika (trzeba będzie napisać dla niego upoważnienie do rejestracji samochodu).

Jeśli wszystkie formalności zostały dopełnione, Wydział Komunikacji wyda tymczasowy dowód rejestracyjny oraz złoży zlecenie przygotowania stałego dokumentu. Ten ostatni wraz z kartą pojazdu będzie można odebrać w przeciągu 30 dni od rejestracji.

 

Ile kosztuje Tłumaczenie Przysięgłe Briefu niemieckiego?

Wystarczy szybka, darmowa rejestracja na Sworny.com i złożenie zapytania. Po chwili zaczną spływać oferty od Tłumaczy Przysięgłych – zgłaszają się akurat w tym momencie dostępni tłumacze, więc stawki mogą być naprawdę atrakcyjne.

Cena za tłumaczenie przysięgłe niemieckich dokumentów samochodowych to ok. 100 -200 PLN brutto, zależnie od ilości stron, informacji na nich zawartych, terminu tłumaczenia, promocji ze strony tłumacza itp.

Opłacamy z góry wybraną ofertę. Po wykonaniu tłumaczenia Tłumacz przesyła najpierw skany gotowego tłumaczenia przysięgłego, tak aby można było w niektórych sytuacjach już zacząć z niego korzystać, następnie przy pomocy kuriera lub poczty nadaje przesyłkę pod wskazany w zleceniu adres.