Zaświadczenie o przebiegu ubezpieczenia-Tłumaczenie Przysięgłe

Zaświadczenie o przebiegu ubezpieczenia – oto w skrócie, czego dowiesz się z tej strony:

 1. Co to jest zaświadczenie o przebiegu ubezpieczenia
 2. Jak zdobyć oświadczenie o przebiegu ubezpieczenia
 3. Jakie dane zawiera wniosek o wydanie zaświadczenia
 4. Kiedy potrzebne Tłumaczenie Przysięgłe zaświadczenia o przebiegu ubezpieczenia i jak szybko zamówić je przez Internet

Potrzebujesz Tłumaczenia Przysięgłego? Sworny.com – szybka wycena i dostawa, wszystkie języki, online. Chyba, że interesują Cię Tłumaczenia specjalistyczne lub inne, wtedy skontaktuj się ze Slavis – Biuro tłumaczeń języków obcych.

Zapraszamy do lektury!

 

Zaświadczenie o przebiegu ubezpieczenia – co to jest?

Zaświadczenie o przebiegu ubezpieczenia to nic innego, jak kolejny wydatek związany z posiadaniem samochodu. Jeżeli jesteśmy już szczęśliwymi posiadaczami auta, czeka nas wykupienie polisy polisy ubezpieczeniowej, która potrafi trochę kosztować. Przeważnie są to kwoty rzędu kilkuset złotych miesięcznie, choć zdarza się, że potrafią przekroczyć i tysiąc.

Dokładna wysokość składki ubezpieczeniowej zależeć będzie od wielu czynników, takich jak choćby wiek kierowcy, czas posiadania prawa jazdy, stan samochodu, czy historia ubezpieczenia. Wszystkie dane są indywidualnie interpretowane przez ubezpieczycieli, co powoduje, że każdy z nich zaproponuje nieco inną cenę za ubezpieczenie.

Na szczęście kierowcy mogą liczyć na różnego rodzaju zniżki. W sprzyjających okolicznościach, doświadczony kierowca, będący właścicielem popularnego samochodu w dobrym stanie, może za polisę zapłacić nawet o połowę mniej. Aby jednak uzyskać takie zniżki, trzeba będzie przedstawić odpowiednie dokumenty (lub ich tłumaczenie przysięgłe, gdy chcemy wykupić ubezpieczenie za granicą) potwierdzające, że to co mówimy ubezpieczycielowi pokrywa się z rzeczywistością.

Jednym z takich dokumentów jest zaświadczenie o przebiegu ubezpieczenia. Jeśli mamy u poprzednich ubezpieczycieli dobrą historię szkodowości, to znaczy nie byliśmy przyczyną żadnych stłuczek, ani poważniejszych kolizji, to przy załatwianiu nowego ubezpieczenia będziemy mogli liczyć na spory bonus.

 

Jak zdobyć oświadczenie o przebiegu ubezpieczenia

Aby uzyskać oświadczenie o przebiegu ubezpieczenia, należy zwrócić się do poprzedniej firmy (lub firm), w której posiadało się ubezpieczenie. Na wniosek klienta mają one obowiązek wystawić taki dokument nawet do kilkunastu lat od wygaśnięcia ubezpieczenia.

Sprawdzenie ubezpieczenia można wykonać na wiele sposobów. Najprostsze będzie wysłanie wypełnionego wniosku mailem. Niektóre firmy ubezpieczeniowe udostępniają też na swoich stronach internetowych specjalne formularze do uzupełnienia i wysłania online.

Zaświadczenie można także uzyskać w oddziale ubezpieczyciela. Często jest ono wtedy wydawane od ręki. Nie jest wymagane wybieranie się tam osobiście, równie dobrze można wyznaczyć pełnomocnika.

W przypadku wysłania wniosku o wydanie zaświadczenia dokument może zostać odesłany na wskazany adres email albo tradycyjną pocztą. W takiej sytuacji czas jego uzyskania wynosi najczęściej od kilku do kilkunastu dni. Jeśli więc komuś spieszy się z wykupieniem ubezpieczenia dla swojego samochodu, o zaświadczenie o bezszkodowym przebiegu ubezpieczenia powinien wystąpić odpowiednio wcześniej.

Warto wspomnieć również, że za wystawienie dokumentu firmy ubezpieczeniowe z reguły nie pobierają opłaty.

 

Jakie dane zawiera wniosek o wydanie zaświadczenia o przebiegu ubezpieczenia

Poszczególne wzory wniosków różnią się w zależności od firmy ubezpieczeniowej. Wszystkie mają jednak pewne części wspólne, takie jak:

 • imię i nazwisko właściciela,
 • numer PESEL,
 • adres zamieszkania i adres do korespondencji,
 • numer telefonu,
 • nazwa towarzystwa ubezpieczeniowego,
 • dane adresowe towarzystwa,
 • numer rejestracyjny pojazdu,
 • numer i seria polisy ubezpieczeniowej,
 • okres ubezpieczenia,
 • data złożenia wniosku oraz podpis właściciela.

Do wniosku czasem dołącza się również kopię ostatniej polisy, skan dowodu osobistego albo dokumenty umożliwiające złożenie wniosku przez pełnomocnika.

W przypadku podmiotów nie będących osobami fizycznymi we wniosku zamiast danych osobowych umieszcza się odpowiednio dane firmy lub innej organizacji.

 

Zaświadczenie o przebiegu ubezpieczenia – gdzie sprawnie zamówić Tłumaczenie Przysięgłe

Są sytuacje, w których dla zaświadczenia o przebiegu ubezpieczenia konieczne będzie tłumaczenie z polskiego na niemiecki, angielski lub inny język obcy. Ma to miejsce na przykład przy ubezpieczaniu samochodu za granicą. Gdy dana osoba będzie chciała przy zakupie OC czy AC zachować zniżki z Polski, będzie musiała przedstawić dokument w odpowiedniej wersji językowej.

Podobnie jest również w odwrotnych sytuacjach, na przykład dla osób wracających z emigracji zarobkowej. Aby płacić mniej za ubezpieczenie w naszym kraju, będą musiały przedstawić oświadczenie na przykład w tłumaczeniu z angielskiego na polski.

Czasem firma ubezpieczeniowa jest w stanie wystawić dokument w żądanym języku. Nie zawsze będzie to jednak możliwe. W takim wypadku trzeba będzie sięgnąć po usługi biura tłumaczeń. Choć nie jest dziś ciężko znaleźć firmę świadczącą takie usługi, czasem warto dobrze się rozejrzeć, aby znaleźć kompromis pomiędzy jakością, czasem wykonania, a ceną. Z tego względu, opłaci się wziąć pod uwagę tłumaczenie przysięgłe online, które przeważnie jest szybsze i tańsze niż usługi stacjonarnych tłumaczy.

Zaświadczenie o przebiegu ubezpieczenia – wartym polecenia miejscem oferującym takie usługi jest strona sworny.com. Dokonanie przekładu jest bardzo proste, a pracujący tam tłumacze przysięgli znają wiele popularnych w Europie i na innych kontynentach języków obcych.